CL32B226MOJNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 213,612
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
In Stock: 421
TDK
YAGEO
TDK
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Murata Electronics
Murata Electronics
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B226MOJNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL32B226MOJNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B226MOJNNWE
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B226MOJNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)