C1210C226M4RAC7210
DigiKey Part Number
399-C1210C226M4RAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C226M4RAC7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C226M4RAC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C226M4RAC7210
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C226M4RAC7210 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)