CL32B226KOJNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 72,188
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
TDK
YAGEO
YAGEO
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
In Stock: 7
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 430
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B226KOJNNNF
DigiKey Part Number
1276-CL32B226KOJNNNFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B226KOJNNNF
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)