CC1210KFX7R7BB226
DigiKey Part Number
13-CC1210KFX7R7BB226TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1210KFX7R7BB226CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1210KFX7R7BB226DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KFX7R7BB226
Description
CAP 1210 16V 22 UF X7R
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)