RB520HS-30T15R
DigiKey Part Number
846-RB520HS-30T15RTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-RB520HS-30T15RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB520HS-30T15R
Description
DIODE SCHOTTK 30V 200MA DSN06032
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount DSN0603-2, SOD-962, SMD0603
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
300 nA @ 10 V
Part Status
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
150°C
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
430 mV @ 10 mA