EDZVT2R11B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EDZVT2R11B |
Description | DIODE ZENER 11V 150MW EMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 11 V 150 mW ±2% Surface Mount EMD2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EDZVT2R11B Models |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Supplier Device Package EMD2 |
Tolerance ±2% | Base Product Number |
Power - Max 150 mW |