MM5Z33VT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nexperia USA Inc.
In Stock: 2,449
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Comchip Technology
Comchip Technology
Panasonic Industry
Rohm Semiconductor
Zener Diode 33 V 500 mW ±6.1% Surface Mount SOD-523
MM5Z33VT1G
DigiKey Part Number
MM5Z33VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM5Z33VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MM5Z33VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM5Z33VT1G
Description
DIODE ZENER 33V 500MW SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 23.2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6.1%
Power - Max
500 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms