A98000-069
DigiKey Part Number
2262-A98000-069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98000-069
Description
CONN MICRO-D PLUG 69POS SLDR CUP
Detailed Description
69 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98000-069 Models
Category
Contact Type
Signal
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
3A per Contact