MDM-69PSB-A174
DigiKey Part Number
1003-MDM-69PSB-A174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-69PSB-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 69POS PNL MNT
Detailed Description
69 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C