K30F1C-P09LCC0-4000
DigiKey Part Number
1907-1387-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K30F1C-P09LCC0-4000
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
9 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Number of Positions
9
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C