S10F1C-P09MCC0-4000
DigiKey Part Number
1907-1427-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S10F1C-P09MCC0-4000
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
9
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C