973-025-020R121 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 894
In Stock: 93
HARTING
In Stock: 19
HARTING
Amphenol CONEC
In Stock: 81
Amphenol CONEC
In Stock: 133
In Stock: 6
Molex
In Stock: 188
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
973-025-020R121
DigiKey Part Number
973-25MPE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
973-025-020R121
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
EDA/CAD Models
973-025-020R121 Models
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos