953-025-030R121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Assmann WSW Components
In Stock: 0
Datasheet
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 35° Shielded
953-025-030R121
DigiKey Part Number
953-25C35E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
953-025-030R121
Description
CONN BACKSHELL 25POS 35DEG SHLD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
953-025-030R121 Models
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos