UWT1C101MCL1GB is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nichicon
In Stock: 17,115
Datasheet
Similar
Nichicon
In Stock: 5,479
Datasheet
In Stock: 7
Direct
Rubycon
Direct
Rubycon
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
100 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C