BZX585-B12,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 3,320
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 101,965
Datasheet
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
In Stock: 874
onsemi
onsemi
Zener Diode 12 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523