CZRU12VB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Zener Diode 12 V 150 mW ±3% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRU12VB
DigiKey Part Number
CZRU12VB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRU12VB
Description
DIODE ZENER 12V 150MW SOD523F
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 9.1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±3%
Power - Max
150 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
22 Ohms