MK-2S5-015-445-220S-900 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 12
In Stock: 10
In Stock: 16
In Stock: 22
In Stock: 10
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
MK-2S5-015-445-220S-900
DigiKey Part Number
4134-MK-2S5-015-445-220S-900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK-2S5-015-445-220S-900
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A SLDR
Detailed Description
Shell Material, Finish
Stainless Steel
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C