MK-262-015-445-220R
DigiKey Part Number
4134-MK-262-015-445-220R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK-262-015-445-220R
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A SLDR
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C