MK-2V2-015-435-220S
DigiKey Part Number
4134-MK-2V2-015-435-220S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK-2V2-015-435-220S
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A SLDR
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C