DDRH-15-24P
DigiKey Part Number
1866-DDRH-15-24P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDRH-15-24P
Description
I/P:150~1500VDC;O/P:24V/0~0.625A
Detailed Description
High Voltage - Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 625mA 150V - 1500V Input
Category
Current - Output (Max)
625mA
Mfr
Power (Watts)
15 W
Series
Voltage - Isolation
4 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
150V
Voltage - Input (Max)
1500V
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 0.98" H (76.2mm x 50.8mm x 25.0mm)