DH15W10-800S24P
DigiKey Part Number
2034-DH15W10-800S24P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DH15W10-800S24P
Description
ISOLATED DC-DC CONVERTERS 15W 15
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 625mA 150V - 1500V Input
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Voltage - Isolation
5.656 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Part Status
Active
Efficiency
86%
Type
Isolated Module
Mounting Type
Through Hole
Number of Outputs
1
Package / Case
5-DIP Module
Voltage - Input (Min)
150V
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 0.98" H (76.2mm x 50.8mm x 25.0mm)
Voltage - Input (Max)
1500V
Approval Agency
cCSAus, CE, UKCA
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
625mA