KGM31VCG2D102FU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 7,947
Datasheet
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1000 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31VCG2D102FU
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG2D102FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG2D102FU
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31VCG2D102FU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)