CDR34BX104AKSS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Vishay Vitramon
KEMET
Vishay Vitramon
KEMET
In Stock: 17
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
CDR34BX104AKSS
CDR34BX104AKSS
DigiKey Part Number
1010-1036-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR34BX104AKSS
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR34BX104AKSS Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)