CDR34BX104AKUS\M
DigiKey Part Number
478-CDR34BX104AKUS\MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR34BX104AKUS\M
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CDR34BX104AKUS\M Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)