0402YD105KAT2A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 53,314
Datasheet
Upgrade
TDK
Upgrade
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)