WP21-P030VA1-R8000
DigiKey Part Number
670-2939-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2939-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2939-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP21-P030VA1-R8000
Description
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Not For New Designs
Mated Stacking Heights
0.6mm
Number of Positions
30
Height Above Board
0.019" (0.48mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)