WP21-S030VA1-R8000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
30 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
WP21-S030VA1-R8000
DigiKey Part Number
670-2943-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2943-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2943-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP21-S030VA1-R8000
Description
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
Customer Reference
Detailed Description
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Not For New Designs
Mated Stacking Heights
0.6mm
Number of Positions
30
Height Above Board
0.023" (0.59mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)