WP26DK-P030VA3-R15000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
JAE Electronics
In Stock: 8,567
Datasheet
Similar
JAE Electronics
In Stock: 15,828
Datasheet
30 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
WP26DK-P030VA3-R15000
DigiKey Part Number
670-WP26DK-P030VA3-R15000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP26DK-P030VA3-R15000
Description
CONN PLUG 30 POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
0.6mm
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.019" (0.48mm)
Number of Positions
30
Base Product Number
Pitch
0.014" (0.35mm)