ISZ106N12LM6ATMA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Infineon Technologies
In Stock: 2,224
Datasheet
N-Channel 120 V 10A (Ta), 62A (Tc) 2.5W (Ta), 94W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8 FL
ISZ106N12LM6ATMA1
DigiKey Part Number
448-ISZ106N12LM6ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISZ106N12LM6ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISZ106N12LM6ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISZ106N12LM6ATMA1
Description
OPTIMOS 6 POWER-TRANSISTOR,120V
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 35µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
26 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1800 pF @ 60 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 94W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
120 V
Supplier Device Package
PG-TSDSON-8 FL
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
3.3V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
10.6mOhm @ 28A, 10V