IAUCN04S7N020ATMA1
DigiKey Part Number
448-IAUCN04S7N020ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUCN04S7N020ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IAUCN04S7N020ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IAUCN04S7N020ATMA1
Description
MOSFET_(20V 40V)
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 40 V Surface Mount PG-TDSON-8-33
Category
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
24 nC @ 10 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
FET Type
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-33
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V