FMHR0225-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LL335i 60.0" (1.5m) 5.0'
FMHR0225-60
DigiKey Part Number
5328-FMHR0225-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0225-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LL335i
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C