SMCJ28CAH
DigiKey Part Number
283-SMCJ28CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMCJ28CAHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMCJ28CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ28CAH
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 33.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V