1.5SMC33CA-Q | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1.5SMC33CA-Q |
Description | TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 45.7V Clamp 33.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33.3A |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Telecom |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Grade Automotive |
Bidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28.2V | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 31.4V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.7V | Supplier Device Package |