SMCJ64CA-13-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 1,099
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 16,159
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 836
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Similar
Similar
103V Clamp 14.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB, SMC
SMCJ64CA-13-F
DigiKey Part Number
SMCJ64CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ64CA-13-F
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMCJ64CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V