BZT52C5V6T-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 1,476
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 18,263
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
Comchip Technology
Comchip Technology
Diotec Semiconductor
Zener Diode 5.6 V 300 mW ±7% Surface Mount SOD-523