CZRUR52C5V6 is available for purchase but is not normally stocked.
Comchip Technology
In Stock: 3,194
Comchip Technology
In Stock: 12,287
Datasheet
Zener Diode 5.6 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRUR52C5V6
DigiKey Part Number
CZRUR52C5V6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRUR52C5V6
Description
DIODE ZENER 5.6V 150MW SOD523F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRUR52C5V6 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
150 mW