TV15C130JB-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Diodes Incorporated
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 783
Similar
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
Taiwan Semiconductor Corporation
21.5V Clamp 69.77A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TV15C130JB-G
DigiKey Part Number
TV15C130JB-G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV15C130JB-G
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV15C130JB-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.77A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V