TV15C130JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
Direct
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
21.5V Clamp 69.77A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TV15C130JB-HF
DigiKey Part Number
TV15C130JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV15C130JB-HF
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV15C130JB-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.77A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V