SRF3216-601Y
DigiKey Part Number
SRF3216-601YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF3216-601YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF3216-601YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3216-601Y
Description
CMC 300MA 2LN 600 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 800mOhm
EDA/CAD Models
SRF3216-601Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
300mA