DLW31SN601SQ2L
DigiKey Part Number
490-1068-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1068-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1068-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW31SN601SQ2L
Description
CMC 260MA 2LN 600 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz 260mA DCR 800mOhm
EDA/CAD Models
DLW31SN601SQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)
0.083" (2.10mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
260mA