GPHC5.0-0.080-02-0816 is out of stock and can be placed on backorder.
Laird Technologies - Thermal Materials
In Stock: 8
Datasheet
Thermal Pad Gray 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
GPHC5.0-0.080-02-0816
DigiKey Part Number
BER372-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPHC5.0-0.080-02-0816
Detailed Description
Category
Thickness
0.0800" (2.032mm)
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)
Outline
406.40mm x 203.20mm