GPHC5.0-0.060-02-0816
DigiKey Part Number
BER371-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPHC5.0-0.060-02-0816
Detailed Description
Thermal Pad Gray 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)
Outline
406.40mm x 203.20mm
Base Product Number
Thickness
0.0600" (1.524mm)