GPHC5.0-0.040-02-0816 is out of stock and can be placed on backorder.
Laird Technologies - Thermal Materials
In Stock: 48
Datasheet
Thermal Pad Gray 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
GPHC5.0-0.040-02-0816
DigiKey Part Number
BER370-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPHC5.0-0.040-02-0816
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0400" (1.016mm)
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)
Outline
406.40mm x 203.20mm