LTC3204EDC-3.3#TRPBF
DigiKey Part Number
LTC3204EDC-3.3#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC3204EDC-3.3#TRPBF
Description
IC REG CHARG PUMP 3.3V 50MA 6DFN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 50mA 6-WFDFN Exposed Pad
EDA/CAD Models
LTC3204EDC-3.3#TRPBF Models
Category
Voltage - Input (Max)
4.5V
Frequency - Switching
1.2MHz
Function
Step-Up
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Min)
1.8V