BLP15M9S70GZ
DigiKey Part Number
1603-BLP15M9S70GZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP15M9S70GZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP15M9S70GZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15M9S70GZ
Description
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1483-1
Detailed Description
RF Mosfet 32 V 200 mA 1.3GHz 23.5dB 70W SOT1483-1
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLP15M9S70GZ Models
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Current - Test
200 mA
Power - Output
70W
Voltage - Rated
65 V
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
SOT-1483-1
Frequency
1.3GHz
Supplier Device Package
SOT1483-1
Gain
23.5dB
Base Product Number
Voltage - Test
32 V