BLP15M9S70Z
DigiKey Part Number
1603-BLP15M9S70ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP15M9S70ZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP15M9S70ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15M9S70Z
Description
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1482-1
Detailed Description
RF Mosfet 32 V 300 mA 1.5GHz 17.8dB 70W SOT-1482-1
Category
Current Rating (Amps)
2.8µA
Current - Test
300 mA
Power - Output
70W
Voltage - Rated
65 V
Frequency
1.5GHz
Package / Case
SOT-1482-1
Gain
17.8dB
Supplier Device Package
SOT-1482-1
Voltage - Test
32 V