BLP0427M9S20GZ
DigiKey Part Number
1603-1110-2-ND - Tape & Reel (TR)
1603-1110-1-ND - Cut Tape (CT)
1603-1110-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP0427M9S20GZ
Description
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1483-1
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 100 mA 400MHz ~ 2.7GHz 19dB 20W SOT1483-1
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
20W
Part Status
Active
Voltage - Rated
65 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
400MHz ~ 2.7GHz
Package / Case
SOT-1483-1
Gain
19dB
Supplier Device Package
SOT1483-1
Voltage - Test
28 V