BLP0427M9S20Z
DigiKey Part Number
1603-1109-2-ND - Tape & Reel (TR)
1603-1109-1-ND - Cut Tape (CT)
1603-1109-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP0427M9S20Z
Description
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1482-1
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 100 mA 400MHz ~ 2.7GHz 19dB 20W SOT-1482-1
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
100 mA
Power - Output
20W
Voltage - Rated
65 V
Frequency
400MHz ~ 2.7GHz
Package / Case
SOT-1482-1
Gain
19dB
Supplier Device Package
SOT-1482-1
Voltage - Test
28 V