RD15S10HT0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S10HT0/AA is not available
RD15S10HT0/AA
DigiKey Part Number
4306-RD15S10HT0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S10HT0/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C