RD15S10ANE7S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S10ANE7S is not available
RD15S10ANE7S
DigiKey Part Number
4306-RD15S10ANE7S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S10ANE7S
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C